Kiralama ve Rezervasyon Sözleşmesi

              

Kiralama ve Rezervasyon Sözleşmesi - VillamAntalya.com

 

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; VİLLA / APART / DAİRE / EV  kiralayan (bundan böyle ‘müşteri’ olarak anılacaktır.) ile villayı kiraya veren (bundan böyle ‘villamantalya.com’ olarak anılacaktır.) ve villaların sahibinin (bundan böyle ‘villa sahibi’ olarak anılacaktır.) aralarında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa / apart / daire kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villamantalya.com web sayfasında ilan edilen villarımızdan herhangi birine web sayfamız üzerinden rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, villamantalya.com’a , rezervasyonu tek taraflı iptal etme , müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Rezervasyon ve Ödeme

Villarımıza yalnızca web sayfamızda bulunan rezervasyon formu doldurularak ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin villamantalya.com’a ulaştığını bildiren, üzerinde müşteri numaranız ve rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın TL , USD , EURO ve GBP cinsinden belirtildiği e-mail veya sms tarafınıza ulaştıktan sonra 1 (bir) iş günü süreyle kapora tutarı, mail order formu ve banka hesap numaralarımız, villanın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra e-mail veya sms yolu ile tarafınıza bildirilicektir. Bu e-mailin veya sms gönderilmesinden itibaren 1 (bir) iş günü içinde kaporanın ödenmemesi durumunda, villamantalya.com müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyon iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Villa rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın toplam kiralama bedelinin %30’unu geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktar kapora olarak alınır. Villa rezervasyon süresi villaya giriş gününe 30 günden daha az ise rezervasyon tutarının tamamı ödenmelidir. Kalan miktar villaya giriş gününe 7 gün kala şirket banka hesabına ya da ev sahibi hesabına yatıralarak ödenmelidir.

Kapoa ödemesi yapıldıktan sonra rezervasyona ait konfirmasyon e-mail veya sms yoluyla müşteriye gönderilir.

Rezervasyon tarihinden 30 gün önce kalan ödemenin yapılmaması durumunda villamantalya.com , rezervasyonu iptal etme , ödenen kaporayı iade etmeme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Villa konaklamasına (giriş tarihine) bir ay (30 gün) kala iptal ve iade söz konusu olmamakta. Konaklamaya gelinmemesi durumunda kalan toplam ödeme (bakiye) müşteriden tahsil edilmektedir.

Villaya, ait belirtilen hasar depozitosunun tamamı alınmadan villalarımıza giriş yapılmamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarın villaya giriş günü hazır edilmesi önemle hatırlatılır. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Fiyatlar ve Takvim

Web sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri haftalık (7 gece) olup (villaya göre değişiklik gösterebilir) kapora ödemesinin TL olarak yapılmakta olup kalan tutar villaya ‘giriş’ tarihine 30 gün kala müşteriden tahsil edilecektir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar. Sitemizde yazan fiyatlar değişiklik gösterebilir bu konuda müşteri rezervasyon yapmadan önce bilgilendirilmesi gerekebilir. Takvimler sürekli olarak güncellenmektedir villa sahiplerinin eksik ve yanlış bilgi vermesi durumundan villamantalya.com sorumlu değildir.

 

Villaya Giriş / Çıkış

Villaya girmeden önce müşteri geriye kalan ödemeyi hazırlamakla ve girmeden önce ücreti ödemekle yükümlüdür. Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati 16:00 ve 17:00 arası  , rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati en geç 10:00’dır. Bu villa sahipleri için hassas noktalardan biridir. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda villamantalya.com’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılmadan müşterinin villadan çıkış yapması durumunda hasar oluşmadığı tespit edildikten sonra hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecek ve gönderim masrafları bu miktarın içinden ödenecektir fakat hasar oluştuğu tespit edilir ise geri iade yapılmayacaktır. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Villa Kapasitesi

Villalarımıza web sayfalarımızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, villamantalya.com’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre villamantalya.com uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Villamantalya.com müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda villamantalya.com misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin son ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılması talep etme hakkına sahiptir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Villa Temizliği / Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu / çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve ekstra istekler ücrete tabidir.

Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.

Aksi, web sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz kullanımı, havuz aydınlatması, internet bağlantısı (wi-fi) ve klima kullanımı fiyata dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet (wi-fi) her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir. Bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa detay (açıklama) sayfamızdan dikkatlica okumanız tavsiye edilmektedir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

VİLLA AÇIKLAMALARI

Sitemize yüklenen villaların, apartların, dairelerin, evlerin ve bungalovların açıklamalarında ve fotoğraflarında eksiklik, yanlışlık ve farklılıklar olabilir çünkü villamantalya.com olarak villa sahipleri tarafından bize verilen bilgilere göre dolduruyoruz.

 

Villa Havuzları

Villa sahiplerinin kendi villa havuzlarının bakımını eksik yapması, elektrik kaçağı olması gibi durumların yaşanması halinden villamantalya.com sorumlu değildir.

 

Rezervasyon İptal Şartları

Müşteri tarafından rezervasyon iptalleri yalnızca yazılı olarak, elektronik posta (e-mail) ve / veya faks yolu ile yapılabilir. İptal talebi villamantalyaçcom’a ulaştığı tarihten itibaren geçerlidir.

Rezervasyon İptal Şartları aşağıdaki gibidir;

·         Rezervasyon tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, ödenen kapora iade edilmez. Kalan tutar (ödeme) müşteriden talep edilmez.

·         Rezervasyon yapıldıktan sonra 1 iş günü içerisinde ön ödeme tutarı yapılmak zorundadır. Yapılmadığı takdirde villamantalya.com'a rezervasyonu iptal etme hakkı doğar. Villamantalya.com rezervasyonu karşılıksız fesh eder. Ön ödeme tutarı yapıldıktan sonra rezervasyon onaylanacaktır ve rezervasyon tarihi geldiğinde kalan ödeme villa sahibine yapılacaktır.

 

Herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunun villamantalya.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve ‘’mücbir sebepler’’ maddesine girmeyen durumlarda, alınan kapora parası müşteriye iade edilecektir. Yapılacak havale vs. gibi masraflar bu paradan ödenecektir. Müşteriye kapora ücreti iade yapılırken KDV ve Gelir Vergileri tutardan düşülerek iade edilmektedir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde villamantalya.com’a söz konusu rezervasyonu iptal etme, fesh etme ve bu villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

 

Evcil Hayvan / Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Villalarımız tamamının kapalı alanlarında sigara içilmemektedir ve yasaktır.

 

Havuz ve Havuz Kuralları

Villalarımızın / Yazlıklarımızın havuzlarına farklı ve yanlış atlama biçimleri, elektrik kaçakları, yanlış hareketler ve şakalar vb.gibi olayların gerçekleimesi durumunda ortaya çıkacak durumdan VİLLAMANTALYA.COM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villalarımızın / Yazlıklarımızın yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı / yazlığı kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından VİLLAMANTALYA.COM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı / yazlığı kiralayacak olan kiracı, villayı / yazlığı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler. Hava durumunda oluşacak olumsuz durumlarda VİLLAMANTALYA.COM kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı web sitemizdeki villa sayfasının ek bilgilerinde yazılı olarak yer almaktadır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde; sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar / eksik yok ise nakit olarak veya villa çıkışından sonra yapılan depozito iadelerinde müşteriden alınacak bir banka hesap numarasına (iban) veya western union bilgilerine gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Müşter giriş yaptıktan sonra villa demirbaşlarında hasar görmesi ve bu durumu yetkililere bildirmemesi durumunda hasarlı olan demirbaşn hasar bedeli müşterinin vermiş olduğu hasar depozitosundan kesilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir banka hesap numarasına (iban) veya western union bilgilerine gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Sorumluluklarımız

www.villamantalya.com villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumlu değildir. Villaya girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından villamantalya.com’a derhal bildirmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Villamantalya.com bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içerisinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Villamantalya.com zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan ve bozukluklardan sorumlu tutulamaz. Villamantalya.com villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıklardan ve bozukluklardan villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık, ölüm vb. olaylardan ve kazalardan villamantalya.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

Müşteri villadan ayrıldıktan sonra villada kaldığı süre içerisinde villamantalya.com’a bildirmediği bir aksaklık, bozukluk ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Müşterilerin Sorumlulukları

Villaya girmeden önce müşteri geriye kalan ödemeyi hazırlamakla ve girmeden önce ücreti ödemekle yükümlüdür, aksi takdirde müşteri villaya girişi ödemeyi yapana kadar bekletilecek ve ödemeyi yapmadığı takdirde villaya girişi sağlanmayacaktır. Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükülümdür. Müşteriler kendilerine teslim edilen tüm mutfak eşyalarını eksizsiz aynı şekilde villa sahibine teslim edilmedilir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda villamantalya.com temizlik ücreti tutarı hasar depozitosudan tahsil edelicektir.

Villada periyodik olarak yapılan haftalık ilaçlamaların dışında villada arı, kertenkele, solucan, sivri sinek ve sinek, fare, yılan, kırkayak, örümcek, karınca, akrep, çiyan vb. haşerelerin ve böceklerin villa içerisinde ve dışarısında görünmesi durumunda haber verilerek gerekenin yapılmasını isteyebilir fakat müşterinin korkarak villayı kendi isteği üzerine terk etmesi durumunda villamantalya.com’dan müşteri herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler villamantalya.com’a haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içerisinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri ödemeyi reddettiği takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çerveri rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidir. Villamantalya.com bu konu müşteriden villayı terk etmesini talep etme hakkına ve rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra 1774 kimlik bildirim kanunu çerçevesinde villayı kiralayan kişilerin dışında Polis ve Jandarma kolluk kuvvetleri tarafından yapılanı bilecek şekilde, kontrollerde kiralayan kişilerin dışında villada başka kişilerin tespit edilmesi durumunda tüm sorumluluk kiralayan müşteriye ait olup, bunun neticesinde yazılacak olan tüm idari para cezai tutarını ödemekle müşteri yükümlüdür. Bu gibi nedenlerde müşteri ve beraberindekiler hakkında villamantalya.com’a bir şikayet ulaşması durumunda villamantalya.com müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Müşterinin, rezervasyon yapıldığı tarihte, form belgesinde belirtilen iletişim bilgilerinde ve gelecek olan kişilerle ilgili bir değişiklik olması halinde (Arkadaş Grubu ve Erkek Grupları gibi), villamantalya.com’a kesinlikle bildirilmesi gereklidir. Aksi durumda yaşanacak aksaklıklardan ve problemlerden Villamantalya.com kesinlikle sorumlu değildir.

Yurtdışından gelen müşterilerimizin, iletişim için Türkiye’de geçerli olan bir telefon numarası vermesi gereklidir.

 

Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler kapsamına  giren durumlarda villamantalya.com hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, darbe, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, villamantalya.com engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebepler kapsamında değerlendirilcektir. Müşteri kesin, kanıtlı ve belgeli rezervasyon iptal başvurusu yapabilir onun dışında kanıtsız ve belgesiz iptal söz konusu değildir. Villamantalya.com bu konulardaki haklarını saklı tutar.

 

Patara Bungalov Evleri

Kiralama ve Rezervasyon koşulları Patara Bungalov Evleri içinde geçerlidir. Çevreden ve konumdan kaynaklı böcek ve hayvanlar sebebi ile para iadesi ve rezervasyon iptali söz konusu değildir. Aynı şekilde bölgeden ve konumdan, ''bizden kaynaklı olmayan'' sebeplerden ötürü elektrik ve su sorunları yaşanabilmektedir, bu durumlarda yine para iadesi ve rezervasyon iptali söz konusu değildir. Müşteri kendi isteğiyle bungalovdan çıkış yapabilir fakat para iadesi söz konusu değildir.

 

Şikayetler

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen villamantalya.com’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durumu Villamantalya.com görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve  villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Villamantalya.com kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır.

 

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 

Villamantalya.com sizlere unutulmaz bir tatil yaşatmak için hizmet sunmaya devam edecektir.

Mesajlar {{unread_count}}
Sohbet et: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}